Honda Warszawa

Japońskie samochody Honda widoczne są w Warszawie

Gdzie i jak najlepiej naprawiać honda

Warsztat, Auto serwis Honda

Honda
Honda Jazz
Honda Civic
Honda CR-V/p
Honda Accord
Honda Civic Tourer
Honda Civic IX SPORT
Honda CR-V
Honda CR-V 2.0 I-VTEC
Honda Odyssey
Honda Accord VIII
Honda CR-V 2.0 I-VTEC
Honda Civic IX SPORT
Honda Accord

Historia Honda

Koncern motoryzacyjny Honda to dzieło japońskiego przemysłowca - Soichiro Honda. Swój początek dzisiejszy potentat motoryzacyjny ma w latach 30 ubiegłego wieku. W pierwszej fazie Honda produkowała pierścienie tłokowe, ale szybko linię produkcyjną odstąpiono Toyocie. U schyłku lat 30 - tych zaczęto konstruowanie pierwszych aut sportowych. Dynamiczny rozwój sprawił, że już w latach pięćdziesiątych powstały dwie fabryki Hondy. Na rok 1972 marka Honda zadecydowała się wypuścić jeden z do dziś produkowanych modeli, a mianowicie samochód kompaktowy o nazwie Honda Civic. Również w latach osiemdziesiątych Japończycy notowali dynamiczny rozwój, co objawiało się pojawieniem się na rynku kolejnymi innowacyjnymi pojazdami. Pośród wielu z nich na pewno warto tutaj wspomnieć o rozpoczęciu produkcji luksusowej marki Acura. Jakby tego było mało firma jako pierwsza na świecie opracowała silnik VTEC, czyli jednostkę z elektronicznym układem sterowanych skoków zaworów oraz faz rozrządu. Obecnie japoński koncern swoje pojazdy produkuje w przynajmniej kilkudziesięciu krajach na całym globie. Dotyczy to również naszego kraju, gdzie pierwsza fabryka stanęła w 1993 roku. Mercedes Warszawa

modele Honda

Honda Jazz serwis Warszawa

Honda Jazz serwis WarszawaKoncern Honda w latach 80 -tych do Europy sprowadził niewielkich gabarytów auto o nazwie Honda Jazz. Za sprawą swoich niewielkich gabarytów ten samochód z założenia ma być niedrogi. Nie oznacza do oczywiście, że nie może to być jednocześnie nowatorsko i nowocześnie skonstruowany samochód. To są główne założenia jakie sobie postawili podczas projektowaniu modelu Jazz inżynierowie Hondy, ku uciesze użytkowników. Honda Jazz charakteryzuje się krótkim przodem przeszkloną powierzchnią, a także wypukłymi przednimi reflektorami nadającymi mu dynamicznego oraz wyrazistego wyglądu. Samochód Honda Jazz w roku 2013 został po raz kolejny odświeżony, co spowodowało iż ten ceniony przedstawiciel segmentu B otrzymał nowe akcenty stylistyczne wraz z kilkoma technicznymi modyfikacjami. Wszystko miało polepszyć dotychczasową i tak już wysoką dbałość o ekonomikę jazdy, bezpieczeństwo, komfort jazdy, jak i też dbałość o parametry ekologiczne auta. Po takich zmianach najnowsza odsłona modelu Jazz z pewnością powinna przypaść do gustu wszystkim tym kierowcom, co nie lubią zbytnio szarżować, lecz jednocześnie nie są zbytnio wybredni odnośnie konstrukcji pojazdu. Nowa Honda Jazz spodoba się również wszystkim ceniącym sobie prostotę wykonania oraz funkcjonalność.

Honda Civic

Honda CivicCivic to samochód koncernu Honda, który jest produkowany już od lat 70. Od tego czasu stał się on jednym z bardziej wziętych aut tejże marki. Przez ten czas model Civic doczekał się naprawdę sporej ilości unowocześnień, lecz za każdym razem utrzymując swój sportowy charakter. Interesująca stylistyka wraz z niezwykle dynamicznymi silnikami sprawiają, że najnowsza Honda Civic 5D to wyborna wręcz propozycja dla wszystkich osób pragnących skrojonego do ich potrzeb auta pozwalającego rozwinąć znaczne prędkości. Dostępna aktualnie w sprzedaży odmiana Hondy Civic to już dziesiąta generacja tego modelu. Swoją stylistyką Honda Civic 5D jest rozwinięciem dotychczasowo sprawdzających się rozwiązań używanych w dotychczas produkowanych modelach Civic. Koncepcyjnym archetypem na jakim oparta jest Honda Civic 5D jest sekwencja artefaktów o nazwie Civic Concept, a były one już prezentowane szerszej publiczności w 2010 roku. Wypuszczone na rynek najnowsze dziecko koncernu Honda pod względem technicznym oraz jest konstrukcyjnym wysoce skoligacone ze swoim poprzednikiem, co objawia się np. podobną płytą podłogową.

Honda CR-V/p

Honda CR-V/pNależący do kompaktowych crossoverów SUV Honda CR-V jest wytwarzany nieprzerwanie od 1996 roku. Określenie CR-V to nic innego jak skrót od angielskiej nazwy Compact Recreational Vehicle (Kompaktowy Samochód Turystyczny). Jako ciekawostkę można podać, że ten samochód jest produkowany w oparciu o myśl konstrukcyjną wykorzystywaną dotychczasowo przy produkcji modelu Civic. W tej chwili produkowana generacja modelu bazuje na rozwiązaniach stylistycznych zastosowanych w modelu studyjnym. Za podstawą tego modelu uważa się modyfikowaną płytę podłogową wykorzystaną w w swoim poprzedniku. Powstanie modelu Honda CR-V było pierwszym samodzielnym i od razu udanym krokiem mającym na celu dostanie się przez Hondę na rynek aut terenowych. Poczynając od 2012 roku w sprzedaży dostępna jest już czwarta z kolei generacja tego modelu samochodu. Z perspektywy czasu można śmiało stwierdzić, że model Honda CR-V stał się sporym sukcesem komercyjnym koncernu Honda. Jest to również aktualnie najmniejszy SUV w katalogu Hondy.

Honda Accord

Honda AccordHonda Accord to samochód mogący poszczycić się już nieprzerwaną od 36 lat produkcją. Już chociażby z tego właśnie powodu Honda Accord Sedan powinna być traktowana jako inżynieryjne dzieło sztuki. Wykorzystane w aucie wysoce zaawansowane technologicznie rozwiązania powinny robić na każdym duże wrażenie. Należy tutaj szczególnie wspomnieć o zmodernizowanym zawieszeniu podwoziu, jak również rozbudowanym systemie bezpieczeństwa. Wszystko to sprawia, że Honda Accord Sedan świetnie prowadzi się bez względu na aktualnie panujące na szosie warunki. Na dodatek wspomniane innowacyjne rozwiązania w znacznym stopniu przekładają się na wzrost przyjemności z podróżowania tym autem. Samochód nie tylko świetnie się prowadzi, ale również doskonale wygląda. Wystarczy tylko zajrzeć do wnętrza jakie skrywa Honda Accord Sedan, a zaskoczy nas ono niebywałą wręcz dbałością o każdy detal, jak również wysoką jakością użytych komponentów. Wnętrze pojazdu jest też wysoce przestronne i to zarówno dla pasażerów jak i też kierowcy. Zaglądając pod jego maskę możemy dostrzec którąś z czterech jednostek wysokoprężnych lub o zapłonie iskrowym. Dodatkowo najnowszy model Hondy Accord może się pochwalić bardzo małym poziomem hałasu. O tym wszystkim możemy się przekonać samodzielnie, bo wystarczy jedynie rozpocząć jazdę.

Honda Civic Tourer

Honda Civic TourerNa początku tego roku doczekaliśmy się po kilkuletniej przerwie na Hondę Civic w wersji kombi. Jest już dziewiąta generacja tego samochodu kompaktowego, a jego pełna nazwa brzmi Honda Civic Tourer. Podczas tworzenia tego modelu konstruktorom Hondy przyświecały przede wszystkim założenia mające na celu wzrost funkcjonalności oraz wsparcie eksploatacji auta nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. Ten natłok nowinek spowodował spory wzrost bezpieczeństwa, oszczędności w zużyciu paliwa, a także uległy polepszeniu parametry ekologiczne. Minusem jaki ma nowa Honda Civic Tourer jest zaledwie jeden obok diesla motor benzynowy. Na całe szczęście optymistyczniej znów się robi, gdy spoglądamy na niebanalną stylistykę, obok której ciężko jest przejść obojętnie. Śmiało można stwierdzić, że Honda Civic Tourer zalicza się do aktualnie najładniejszych przedstawicieli w klasie kompaktów typu kombi. Ten wspaniały wygląd połączony jest z jakże przestronnym bagażnikiem. To wersja kombi, jest doskonałym wyborem dla osób w średnim wieku z dużą gromadką dzieciaków.

Kontakt


Facebook Flicker Linkedin Myspace Twitter

Zjęcie zrobione na ulicy Wołowskiej na warsawskiem Mokotowie

Fotografowanie samochodów jest moją pasją zawse chciałem stworzyć blog na który będzie zaglądać wielu ludzi a w szczególności pasjonatów motoryzacji. Wiele ciekawych aut jeździ po ulicach Warszawy i tu rez robię zdjęcia. Czasami jest trudno wykadrować to najlepsze dlatego że czasami niknie w tłumi aut w godzinie szczytu. Ale cierpliwość zawsze wynagradza nam dobrym zdjęciem można uchwycić pięknie umytą i wypolerowana limuzynę.

Ford Warszawa